Kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Do czego służy? Jak korzystać?

Poszukując ofert kredytu konsolidacyjnego w internecie, niejednokrotnie można natknąć się na kalkulator kredytowy zamieszczany zwykle na stronach o tematyce finansowej. Jest to narzędzie obliczające w sposób automatyczny wysokość rat, które będzie trzeba spłacić. Do czego dokładnie służy i jak działa kalkulator kredytu konsolidacyjnego?

Do czego służą kalkulatory kredytowe

Kalkulator kredytowy  służy do obliczania rat kredytu. Występują jednak odmiany tego kalkulatora. Po wpisaniu w okno wyszukiwarki „kalkulator kredytowy kredyt konsolidacyjny” można odnaleźć kalkulator kredytowy służący do obliczania rat kredytu konsolidacyjnego. Jest to kredyt pozwalający na spłatę dwóch lub więcej zaciągniętych wcześniej kredytów lub pożyczek w sposób bardziej korzystny. W przypadku takiego kalkulatora podstawę do obliczeń będzie stanowić:

  • kwota kredytów lub pożyczek wcześniej zaciągniętych;
  • rodzaje kredytów lub pożyczek – gotówkowy, kredyt  samochodowy, w ROR, mieszkaniowy, hipoteczny, na karcie kredytowej;
  • oprocentowanie tych kredytów lub pożyczek;
  • okres ich spłaty.

Na stronach internetowych dostępne są również kalkulatory RRSO, które umożliwiają sprawdzenie całkowitego oprocentowania kredytu o jaki się staramy.

Jak działa kalkulator kredytu konsolidacyjnego

By dokładnie obliczyć koszt kredytu konsolidacyjnego trzeba podać parametry zaciągniętych kredytów lub pożyczek oddzielnie. Oprócz tych danych, należy wskazać oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego, o jaki chcemy się ubiegać oraz okres jego spłaty. Kalkulator kredytu konsolidacyjnego pozwala na automatyczne i szybkie obliczenie wysokości rat, podobnie jak „zwykły” kalkulator kredytowy. Kalkulator taki jest często zintegrowany z ofertami banków zamieszczanych na stronie o tematyce finansowej, więc od razu można zapoznać się ze wstępnymi warunkami kredytu konsolidacyjnego i wybrać konkretny, dopasowany dla siebie produkt finansowy, jeszcze przed kontaktem z bankiem. Po wybraniu konkretnej oferty, można skontaktować się z wybranym bankiem celem ustalenia szczegółów kredytu poprzez przycisk kontaktu znajdujący się przy wybranych ofertach finansowych.

Standard