Kredyt konsolidacyjny – dla zadłużonych

Pożyczanie weszło Polakom w krew. Jak pokazują dane zbierane przez instytucje finansowe, czy różnego rodzaju instytucje analityczne, wielu Polaków żyje na kredyt. Chęć posiadania coraz to lepszych, nowszych i ciekawszych rzeczy popycha do zaciągania kolejnych pożyczek i kredytów. I właściwie nie mija chwila, gdy nagle okazuje się, że co miesiąc do spłacenia jest kilka rat, a one wszystkie każą obniżyć dotychczasowy poziom komfortu. Wychodząc naprzeciw potrzebom tych wszystkich osób, które mają taki właśni problem, banki oferują coraz częściej tak zwany kredyt konsolacyjny.

Zadaniem kredytu konsolidacyjnego jest zebranie wszystkich rat w jedną, która będzie dodatkowo sporo niższa. Jest więc to oferta, która zdecydowanie pomaga zmniejszyć miesięczne wydatki związane ze spłatą wszystkich zobowiązań.

Nie każdy jednak może z takiej opcji skorzystać. Bo kredyt konsolidacyjny to produkt udzielany wyłącznie przez instytucje bankowe. A to oznacza, że po pierwsze trzeba posiadać odpowiednią zdolność kredytową, a po drugie, że nie można nigdzie z żadnymi opłatami zalegać. Jeśli ktoś więc figuruje w BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej jako dłużnik, z takim kredytem może mieć problem. Szukając ofert kredytowych warto skorzystać z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego.

A gdzie po taki kredyt najlepiej się zgłosić? Ponieważ właściwie każdy bank posiada kredyt konsolidacyjny w swojej ofercie, do przejrzenia jest kilka propozycji. Żeby jednak nie tracić czasu na ich porównywanie, warto zajrzeć do porównywarki internetowej. Jest to narzędzie, które prezentuje oferty różnych banków w jednym miejscu. Oferty te zebrane są w specjalnym rankingu, z którego jasno wynika, gdzie warunki są najbardziej korzystne. Nie trzeba więc za specjalnie się męczyć, aby znaleźć odpowiedź, gdzie w danym miesiącu najlepiej jest wziąć kredyt.

Sprawdź również jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy.

Standard