Kalkulator kredytowy – wylicz koszt kredytu długoterminowego

Kalkulator kredytowy jest prostym narzędziem internetowym, pozwalającym określić przewidywalną wartość nominalną zobowiązania kredytowego. kredyt długoterminowy stanowi obecnie jedną z najpopularniejszych usług bankowych. Kredyty możemy brać z różnorakich względów: kupno domu, mieszkania, samochodu, organizację ślubu, wycieczkę zagraniczną, bądź też inwestycję we własną firmę.

Kredyty  długoterminowe są podejmowane przez niemalże wszystkie młode małżeństwa, gdyż ceny mieszkań i domów są zazwyczaj bardzo wysokie i nikt nie jest w stanie sobie pozwolić na zakup domostwa w młodym wieku. Jeżeli nie wiemy na jaki kredyt się zdecydować i czy w ogóle zdecydować się na podjęcie tak znaczącego obciążenia, warto wykonać wstępne obliczenia i oszacować, czy wolimy zakupić własne mieszkanie, czy też mieszkać w lokalu wynajmowanym.

Kalkulator kredytów  jest prostym, intuicyjnym programem pozwalającym na wstępne oszacowanie kosztów kredytu i łącznej sumy rat kredytowych. Kalkulator dostępny jest we wszystkich serwisach finansowych i stronach poświęconym naukom ekonomicznym i bankowości. Aby oszacować wartość kredytu musimy znać kilka danych takich jak: kwota kredytowa, oprocentowanie kredytu bez podatku, przewidywalna liczba rat kredytowych oraz tendencje rat.

W ofercie bankowej mamy do wybory raty kredytowe rosnące i raty malejące. Raty rosnące polegają na tym, że od samego początku płacimy mniejsze sumy, z czasem zaś tendencja ulega zmianie i płacimy coraz poważniejsze kwoty. Raty malejące są zdecydowanie bardziej popularne i pozwalają na spłacanie coraz niższych rat.

Bardzo użyteczna jest też karta kredytowa. Karta kredytowa jest niezwykle użyteczna w chwili, kiedy potrzebujemy szybkiego wspomożenia finansowego i nie mamy czasu aby udać się po pożyczkę do banku. Karta kredytowa jest spłacana na bieżąco, w związku z czym nie musimy obawiać się o koszty pożyczki i dodatkowe odsetki.

Standard